Přeskočit na obsah

Sella Ronda MTB Tour: Na kole kolem dokola

Doba čtení: 3 minuty

Sella Ronda je známá „lyžařská atrakce“ italských Dolomit, která vám umožní vysokohorskou lyžařskou turistiku na sjezdových lyžích. Prostřednictvím lanovek si totiž můžete udělat celodenní okružný sjezdařský výlet. A teď už je tento jedinečný zážitek dostupný i bajkerům.

Co zažijete? Koukněte se na video:

Video od Trail Huntera

Kam a na jakém kole

V oblasti kolem horského masivu nazývaného Gruppo del Sella je několik samostatných lyžařských středisek. Díky závodům světového poháru je nejznámější Val Gardena, ale neméně zajímavá jsou i střediska CanazeiAlta Badia nebo Arabba. Z té se vyjíždí na Marmoladu, nejvyšší horu Dolomit pokrytou stejnojmenným ledovcem. Tato lyžařská střediska se podařilo navzájem propojit lanovkami a sjezdovkami tak, že se dá masiv Gruppo del Sella během jednoho dne na lyžích objet. A v létě to jde i na kole.

Cyklistická Sella Ronda je cílena na bikery a směrem dolů se budete pohybovat primárně po trailech. Pro absolvování to chce solidní horské kolo a nějaký základ jízdy na kole v terénu. Traily na okruhu nejsou technicky příliš náročné ve srovnání s tratěmi v bikeparcích, ale nejsou to ani zdaleka cyklostezky. Počítejte s klopenými zatáčkami, občasnými kameny pod koly a sem tam bude sjezd trochu strmější. Gravel či trekingové kolo určitě nechte doma. Naopak bude k dobru celoodpružené kolo, se kterým si pak můžete vychutnat i rozbitější traily a některé náročnější alternativy.

Objet Sella Rondu pohodovým tempem s občasnými zastávkami na kochání a kafe zabere celý den. Jedná se o okruh a začít můžete kdekoli na něm. My jsme si sehnali ubytování v Canazei a startovali tedy odtud.

Kdy, za kolik a jakým směrem

Sella Ronda se dá objet oběma směry. Po směru hodinových ručiček je to více „profláknutá“ alternativa, která se otevírá dříve a je také snadnější na absolvování. Většinu ze stoupání sice vyjedete lanovkami, ale pár set výškových metrů si budete muset vyšlápnout i za své. V opačném směru je šlapání ještě více a pozor – některé lanovky se spouští až později (v roce 2023 je to 15. července). Ideální je zkusit oba směry, protože pochopitelně nabídnou jiné traily.

Starost o bikepasy na jednotlivé lanovky mít nemusíte – v jakémkoli ze zmiňovaných lyžařských středisek si můžete zakoupit univerzální lístek na všechny lanovky v rámci okruhu Sella Ronda. My jsme kupovali bikepas za 120 eur, který opravňuje na tři dny neomezeného ježdění v celé oblasti v rozmezí čtyř dnů (zkrátka jeden den si můžete dát volno).

Sella Ronda směrem doprava
Sella Ronda směrem doleva

Veškeré další info najdete na www.sellaronda-mtb.com.

Tento článek (nebo jeho část) je převzat z externího zdroje. Je tedy slušností jej uvést.
https://www.trailhunter.cz/sella-ronda-na-kole-mtb/

Loading

Aktualizováno 01. 12. 2023 v 08:40:45

Sdílej tuto stránku: